Jesteś tutaj: Start / Grupa V- SMERFY

Grupa V- SMERFY

Dzień mycia rąk

W piątek 15 października obchodziliśmy wyjątkowe święto. Każdy przedszkolak doskonale wie, że czyste ręce to bardzo ważna sprawa. Przypomniała nam o tym Małpka Iwonka, która stoi na straży naszego zdrowia. Opowiedziała nam historię Hipcia, który wcale nie chciał się myć! Przez te wstrętne bakterie, które przyklejały się do jego rąk ciągle był chory! W naszej przedszkolnej łazience pojawiła się piękna instrukcja, aby nie tylko od święta, każdy Smerf pamiętał jak należy prawidłowo dbać o higienę. W naszej sali także znaleźliśmy kilka bakteri, których szybko się pozbyliśmy przy pomocy ciepłej wody i mydła. Mieliśmy okazję zobaczyć ich ucieczkę z bliska dzięki doświadczeniom jakie przeprowadziliśmy. Każdy z przedszkolaków na zakończenie stworzył pod okiem nauczyciela piękną pracę plastyczną, która przedstawia Bakterie. Jest to oczywiście jedynie nasze wyobrażenie ponieważ bakterie są takie malutkie, że nie możemy ich zobaczyć bez mikroskopu.

15 października 2021

Grupa Smerfy z radością bierze udział w projekcie:

7 października 2021

Teatr jednego aktora

Mieliśmy przyjemność gościć w naszej placówce strażaka, policjanta i żołnierza jednocześnie! To nie czary moi mili a teatr jednego aktora. Pan zabrał nas w podróż po rymowanej krainie w której czekało na nas wiele przygód. Wspólnie tworzyliśmy wiersze i dowiedzaliśmy ciekawe miejsca. Dziękujemy za wspaniałą wizytę!

15 października 2021

Witaminowe szaleństwo!

Smerfy miały szansę pod okiem wychowawcy przygotować pyszny sok wieloowocowy.  Owoce i warzywa to bogate źródło witamin dla każdego małego człowieka! Jabłka, gruszki i marchewki w sokowirówce zamieniały się w pyszny kolorowy sok. Smerfy z zadowoleniem zajęły się przygotowywaniem witaminowej uczty.

Dziękuje rodzicom za wsparcie w organizacji tego zadania i przyniesienie świeżych owoców i warzyw.

6 października 2021

Spotkanie on-line z Łukaszem Tartasem i kotkiem Amadeuszem.

Przejdź do - Spotkanie on-line z Łukaszem Tartasem i kotkiem Amadeuszem.

W środę 29 września w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć przemiłego kotka Amadeusza i Łukasza Tartasa, psychologa i autora wierszy dla dzieci. Goszczony duet umilił nam czas wspólnym czytaniem wierszy, kocią gimnastyką oraz śpiewem! Piosenka o kotku Amadeuszu spodobała się każdemu przedszkolakowi z grupy Smerfy i Delfinki. Po spotkaniu zajęliśmy się aktywnościami, które zaproponował nam Amadeusz: w małych grupach zmierzyliśmy się z fragmentami układanki, które po ułożeniu zamieniły się w piękny obraz przedstawiający historię z życia kotka. Po swobodnych wypowiedziach dzieci przeszliśmy do wspólnego kolorowania kotka Amadeusza. Z szerokimi uśmiechami na twarzy przygotowywaliśmy się do niespodzianki, która powędruje do Amadeusza. Nasz śpiew niósł się echem po całym przedszkolu! A uszy i wąsy urosły nam prawdziwe, nie żartujemy!

#kotamadeusz

Link do filmu poniżej!

1 października 2021
Czytaj więcej o: Spotkanie on-line z Łukaszem Tartasem i kotkiem Amadeuszem.

Data utworzenia:2018-09-03
Data publikacji:2018-09-03