Jesteś tutaj: Start / Grupa III- MOTYLKI

Grupa III- MOTYLKI

UWAGA RODZICE!!! WAŻNA INFORMACJA

Przejdź do - UWAGA RODZICE!!! WAŻNA INFORMACJA

Chciałabym Państwa poinformować, iż jeden z rodziców dziecka z grupy " Motylki" jest zakażony wirusem Covid-19.

Dziecko od 26 października jest nieobecne, wcześniej uczęszczało do przedszkola. Obecnie cała rodzina przebywa na kwarantannie.

Zwracam się więc do Państwa z prośbą, abyście obserwowali swoje  pociechy w domu i nie lekceważyli nawet  najdrobniejszych objawów.

Zachowujcie wszelkie środki ostrożności przyprowadzając dzieci do przedszkola ( zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości).

Dyrektor Przedszkola w Pieńsku

Iwona Sapryk

29 października 2020

Urodziny Mareczka

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki.

Z okazji urodzin Mareczka dzieci z grupy "Motylki" śpiewały gromkie "Sto lat," składały Mareczkowi życzenia urodzinowe oraz kolorowały pięknie, jak potrafią serduszka. W zamian za wspaniałą zabawę nasz solenizant podzielił się z koleżankami i kolegami przyniesionymi słodyczami.

29 października 2020

Apel do rodziców,

W związku z rosnącą ilością zakażeń COVID 19 i wejściem całego kraju w strefę czerwoną przypominamy o konieczności noszenia maseczek, dezynfekcji rąk oraz utrzymywaniu dystansu społecznego.

DRODZY RODZICE,

PRZYPROWADZAJĄC DZIECKO Z INFEKCJĄ  DO PRZEDSZKOLA

NARAŻACIE NIE TYLKO ZDROWIE SWOICH DZIECI,  ALE I INNYCH DZIECI W PRZEDSZKOLU   ORAZ PRACOWNIKÓW.

APELUJEMY WIĘC JESZCZE RAZ ABY:

• Dzieci chore pozostawiać w domu.
  • Nie przyprowadzać do przedszkola dzieci przeziębionych (katar to także choroba!!!).
  • Pamiętać o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie narażania ich na zachorowanie.
  • Mieć na uwadze nie tylko swoje dobro, ale i dobro innych.

PROCEDURA  BEZPIECZEŃSTWA  WEWNĘTRZNEGO

PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO  NR 1  W  PIEŃSKU

opracowana na czas przeciwdziałania COVID – 19,  na podstawie wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020r.

1.                    Przyjęcie dziecka do  Przedszkola w okresie pandemii:
  1. Do Przedszkola przyjęte będą wszystkie dzieci – wg wytycznych GIS minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć nie może być mniejsza niż 1,5m²  na 1 dziecko.
  2.  Do Przedszkola przyprowadzamy tylko dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  3. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do placówki.
  4. Przyprowadzając dziecko do Przedszkola, rodzic wyraża zgodę na pomiar temperatury ciała
  5. Jeżeli dziecko przejawia niepokojące objawy chorobowe, zostaje odizolowane w odrębnym pomieszczeniu o czym niezwłocznie zostają  powiadomieni rodzice, którzy są zobligowani do niezwłocznego zabrania dziecka z placówki.
  6. Rodzic przed przyprowadzeniem dziecka do Przedszkola powinien zmierzyć mu w domu temperaturę ciała.
  7. Rodzice są zobowiązani do aktualizacji numerów kontaktowych    u wychowawców grup.
  8. Rodzic przyprowadzając dziecko do placówki bierze na siebie odpowiedzialność za możliwość narażenia go na zakażenie koronawirusem(podpisanie deklaracji odpowiedzialności)

27 października 2020
Czytaj więcej o: Apel do rodziców,

Liście malowane, pod drzewami rozsypane

Przejdź do - Liście malowane, pod drzewami rozsypane

W tym tygodniu zrealizowaliśmy  zamierzenia wychowawczo - dydaktyczne, takie jak:

• Dostrzeżenie zachodzących w przyrodzie zmian związanych z aktualną porą roku;
  • Zwrócenie uwagi na specyficzny koloryt jesieni i bogactwo drzew parkowych i leśnych oraz na ich piękno;
  • Rozwijanie zmysłu obserwacji i zdolności porównywania;
  • Rozpoczęliśmy naukę posługiwania się nożyczkami- zachęcam do ćwiczeń również w domu;
  • Utrwalenie nazw pór roku: jesień, zima, wiosna, lato - sylabizowanie nazw;
  • Sylabizowanie imion dzieci z grupy - ćwiczenia słuchowe;
  • "Jeżyk i liście" - nauka piosenki (piosenka do pobrania);
  • Udział dzieci w zajęciach z j. angielskiego i rytmiki.

24 października 2020

Pasowanie na przedszkolaka

Już za chwilę na tej scenie

Będzie wielkie wydarzenie.

Cała grupa tutaj stanie,

aby przyjąć pasowanie.

Czy maluchem czy straszakiem,

Każdy chce być przedszkolakiem !

22 października 2020

Data utworzenia:0000-00-00