OGŁOSZENIE !!!

11 marca 2020

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, decyzją Rządu zajęcia  w przedszkolach i szkołach podstawowych zostaną zawieszone                     od 12 marca br.

12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze.

W związku z tym prosimy rodziców, którzy mogą zapewnić opiekę swojemu dziecku o nieprzyprowadzanie go do placówki przedszkolnej.

Od poniedziałku (16.03.2020r.) wszystkie szkoły, ale także placówki przedszkolne przestają przyjmować dzieci i sprawować nad nimi opiekę.

Zajęcia zawieszone są na 2 tygodnie.

Zgodnie z zapisami specustawy, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy na dzieci do lat 8.

Specustawa wprowadziła dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Nie jest wymagane oświadczenie lekarskie. Wystarczy oświadczenie, które znajduje się na stronie ministerstwa. Zasiłek opiekuńczy należy się zarówno mamie jak i tacie. Będzie wypłacany jednak tylko jednej osobie i będzie wypłacany z budżetu państwa.

Przedszkola Publicznego nr 1 w Pieńsku

Data utworzenia:2020-03-11