28 stycznia 2019

Dnia 23.01.2019r. w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się bal karnawałowy pt.: „Narodowe tańce polskie i pląsy.

Uczestnikami balu były dzieci z czterech grup przedszkolnych: „Stokrotki”, „Ananaski”, „Motylki”, „Piraci."

Tego dnia dzieci miały okazję poznać brzmienie dwóch narodowych tańców polskich: poloneza i krakowiaka. Polonez towarzyszył dzieciom podczas prezentacji strojów karnawałowych, natomiast krakowiak, królował na parkiecie między kolejnymi zabawami/pląsami, prowadzonymi przez wychowawców poszczególnych grup.

Uroczystego otwarcia balu dokonała Pani  dyrektor przedszkola.  Wszyscy świetnie się bawili, a dzieci prezentowały swoje liczne umiejętności. Między kolejnymi tańcami/pląsami był czas na poczęstunek.

Bal przebiegał sprawnie, został uznany za udany.

Opracowała: Małgorzata Marendziak

ZAPRASZAMY DO GALERII