Dzień babci i dziadka 2019

22 stycznia 2019

W sobotę -  19 stycznia 2019 roku w Euroregionalnym Centrum Kultury  i Komunikacji w Pieńsku miała miejsce uroczysta gala z okazji Dnia Babci I Dziadka. Zaproszeni na nią goście, dziadkowie dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego  nr 1 w Pieńsku, zostali ugoszczeni na sali widowiskowej pysznym ciastem oraz ciepłymi napojami. Rodzice dzieci mieli okazję obserwować występy swoich dzieci z balkonu widowiskowego.

Dzieci przygotowały krótkie wystąpienie, które podzielono na dwie tury. W pierwszej odsłonie wystąpiły dzieci z grup: Smerfy, Stokrotki oraz Motylki. W drugiej odsłonie mieliśmy okazję obserwować występy dzieci z grup: Tygryski, Ananaski oraz Piraci. Przedszkolaki pochwaliły się swoimi zdolnościami aktorskimi, wokalnymi oraz recytatorskimi.

Pełni wzruszenia dziadkowie obserwowali swoje wnuki i wnuczęta z uśmiechem na twarzy. Kończąc uroczystą galę dzieci wspólnie zaśpiewały dla dziadków STO LAT.
Następnie udały się wręczać własnoręcznie przygotowane drobiazgi. Po występach dziadkowie ze swoimi wnukami mieli okazję wspólnie ucztować przy przygotowanych na te okazje stołach. Uroczystość trwała od godziny 10.00 do godziny 13.00.

Przygotowała:

Monika Narel